• تاریخ: ۱۳۹۳/۰۵/۰۶
  • شناسه خبر: 60021

آیت الله ملک حسینی: وظیفه مسئولان حمایت از سرمایه گذاران است

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد بر ضرورت همراهی و تعامل دولت و بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: حمایت و تشویق سرمایه گذاران از سوی مسوولان و متولیان امور در بخش های مختلف تا حصول نتیجه کامل ادامه یابد. آیت الله سید شرف ...

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد بر ضرورت همراهی و تعامل دولت و بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: حمایت و تشویق سرمایه گذاران از سوی مسوولان و متولیان امور در بخش های مختلف تا حصول نتیجه کامل ادامه یابد.

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی روز پنجشنبه در دیدار با جمعی از روسای اتاق های بازرگانی کشور، مسوولان سازمان میراث فرهنگی و فعالان بخش خصوصی در یاسوج افزود: تجربه ثابت کرده که نظارت نکردن مستمر و مداوم در این راستا موجب بروز مشکلات متعددی در امر سرمایه گذاری شده است.

وی به هزینه های هنگفت و نقدینگی فراوان در سالهای اخیر از سوی برخی افراد اشاره کرد و افزود: چنانچه این هزینه ها در حوزه صنعت و کشاورزی هزینه می شد فقر و محرومیت به طور کلی از بین می رفت.

آیت الله ملک حسینی وجود مشاوران مجرب و قوی در امر سرمایه گذاری را یک ضرورت غیرقابل انکار برشمرد و یادآور شد: هر گونه سرمایه گذاری بدون هدف مشخص محکوم به شکست است.

نماینده مردم کهگیلویه وبویراحمد در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: حمایت های قانونی برای رفع آسیب ها و موانع یک ضرورت مهم در امر سرمایه گذاری محسوب می شود.

آیت الله ملک حسینی با تاکید بر اینکه جذابیت های گردشگری در یک منطقه باید منجر به ایجاد انگیزه و نشاط در مردم شود، افزود: یکی از اشکالات و ایرادهای اساسی در امر گردشگری کهگیلویه وبویراحمد این است که تنها بر روی جاذبه های طبیعی متمرکز شده است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد افزود: تمرکز بیش از حد بر روی طبیعت گردی امروزه موجب شده تا در بسیاری از نقاط مختلف دنیا به ایجاد جاذبه های مصنوعی نیز روی آورده شود.

آیت الله ملک حسینی ابراز داشت: برای توسعه گردشگری باید به تمامی ابعاد مختلف آن توجه شود.

وی تصریح کرد: چنانچه در امر گردشگری تنها رشد مالی اتفاق بیفتد ولی به جنبه تعالی انسانی در آن توجه نشود بدون شک توسعه و رونق به معنای واقعی رخ نداده است.

وی با اشاره به برگزاری همایش ها در حوزه های گوناگون در نقاط مختلف کشور اشاره کرد و افزود: برخی همایش ها تنها جنبه ساختگی دارند.

ملک حسینی افزود: برگزاری همایش ها باید معطوف به عینیت و تصمیم گیری های صحیح باشد.

وی تاکید کرد: به لحاظ فقهی چنانچه پول و سرمایه در جایی نگه داشته شود و در چرخه و بدنه اقتصادی و تولید نیاید باید ذکات آن به طور متوالی پرداخت شود در غیر این صورت این پول حرام است.

آیت الله ملک حسینی تاکید کرد: این امر تاکید شارع بر امر سرمایه گذاری را نشان می دهد.

وی با اشاره به برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری با رویکرد گردشگری در کهگیلویه وبویراحمد، گفت: امید است شرکت کنندگان و سرمایه گذاران از این فرصت بوجود آمده نهایت بهره و استفاده لازم را ببرند.