• تاریخ: ۱۳۹۳/۰۵/۰۶
  • شناسه خبر: 60019

دیدار صنعتگران، معدنکاران، اصناف و بازاریان استان با نماینده ولی فقیه

صنعتگران، معدنکاران، اصناف و بازاریان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت دهه تولید ملی و روز ملی صنعت و معدن با نماینده ولی فقیه در استان دیدار نمودند. به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت، معدن ...

صنعتگران، معدنکاران، اصناف و بازاریان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت دهه تولید ملی و روز ملی صنعت و معدن با نماینده ولی فقیه در استان دیدار نمودند.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده در این نشست با بیان اینکه پس از ادغام وزارتخانه های صنایع و معادن و بازرگانی از روز ۱ تیرماه (روز اصناف) تا روز ۱۰ تیرماه (روز ملی صنعت و معدن) به نام دهه تولیدی ملی نامگذاری گردیده است افزود: در این دهه برنامه های متعددی در حوزه صنعت، معدن و تجارت انجام خواهد گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: مجموعه هم خانواده صنعت و تجارت استان به نمایندگی از دولت تدبیر و امید در استان رسالت توسعه صنعتی را برعهده دارند و در قبال ایجاد واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری و ایجاد اشتغال و رفع بیکاری و تامین نیازهای مردم اتفاقات خوبی بوجود خواهد آمد.

دیودیده با اشاره به تامین بخش عمده ای از نیازهای کهگیلویه و بویراحمد از منابع بیرون استان اظهار داشت: باید تلاش و پیگیری مضاعف در راستای تامین این نیازها از فعالیت های اقتصادی و تولیدی خود استان صورت گیرد.

وی افزود: در حوزه تجارت و بازرگانی و علی رغم تلاش های انجام شده متاسفانه تجار توانمند در کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با بیان اینکه ۷۰۰ واحد صنعتی و ۹۰ واحد معدنی در استان وجود دارد افزود: حدود ۳۰ درصد این واحدها راکد هستند و تلاش ها در خصوص ورود مجدد این واحدها به چرخه تولید در حال انجام است.

دیودیده خاطر نشان کرد: ۴۰۰ طرح صنعتی در سطح استان در حال اجراست که با بهره برداری از این واحدها تحرکی قابل قبول در عرصه تولید و ایجاد فرصت های شغلی انجام خواهد گرفت.

وی در ادامه با اشاره به وجود ۲۰ هزار واحد صنفی در سطح استان، از دیگر برنامه های خود را ساماندهی اتاق های اصناف استان با توجه به نقش مهم در ایحاد فرصت های شغلی با هزینه اندک دانست.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد افزود: ۳۷ هزار تن گندم توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی خریداری شده و بخش عمده ای از مطالبات کشاورزان نیز پرداخت شده است.

وی عمده مشکلات مجموعه صنعت استان را عدم پیشینه کار و فعالیت صنعتی در استان، کمبود زیرساختهای و شرایط لازم جهت حرکت مورد نظر توسعه ای، عدم وجود مراکز مشاوره ای و خدماتی و تعمیراتی مناسب، سخت گیری های زیاد در بحث بروکراسی اداری، فقدان زیرساخت های لازم از جمله حمل و نقل در جهت توسعه صادرات دانست.

دیودیده با اشاره به اینکه فضای کار و فعالیت های اقتصادی و صنفی باید بیش از پیش رنگ و بوی اسلامی بگیرد خاطر نشان کرد: جهت به ثمر رسیدن تلاش ها، همدلی، تعامل و مشارکت مردمی در مباحث سرمایه گذاری و دیگر موارد به جد انجام گیرد.