• تاریخ: ۱۳۹۲/۰۹/۱۴
  • شناسه خبر: 59987

رها شدن میراث فرهنگی موجب طمع سودجویان می شود/لزوم دفاع مدعی العموم از میراث

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه رها شدن میراث فرهنگی موجب طمع سودجویان می شود، گفت: مدعی العموم وظیفه دارد در برابر تخریبها، از میراث فرهنگی دفاع کند.   آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی عصر چها ...

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه رها شدن میراث فرهنگی موجب طمع سودجویان می شود، گفت: مدعی العموم وظیفه دارد در برابر تخریبها، از میراث فرهنگی دفاع کند.

 

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی عصر چهارشنبه در دیدار با کارکنان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اظهار داشت: رنج نامه میراث در این استان گسترده است و تنها به مشکلات کنونی خلاصه نمی شود.

وی رسیدن به اهداف در سه عرصه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را مستلزم انجام آموزشهای لازم دانست و بیان کرد: کار آموزش در جهت نیل به اهداف ابتدا باید از کارکنان این مجموعه آغاز شده و سپس به جامعه تعمیم داده شود.

آیت الله ملک حسینی همچنین با بیان اینکه در فرهنگ دینی به مسئله حرکت و سیر گردش توصیه شده، گفت: امروز دنیا از آنچه دین توصیه کرده، به خوبی بهره می برد.

وی به نقش تیلیغات مناسب در معرفی اماکن گردشگری اشاره کرد و افزود: کشورهای غربی در این خصوص به خوبی عمل کرده اند و با تبلیغات گسترده اماکن گردشگری خود را معرفی می کنند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ظرفیتهای زیاد گردشگری در این استان اظهار داشت: درصورت معرفی هرچه بیشتر این جاذبه ها شاهد رشد ورود گردشگری در این استان خواهیم بود.

توسعه توریسم مستلزم وجود جذابیتهای انسانی درکنارظرفیتهای طبیعی است

وی بیان کرد: با این حال مردم تنها برای دیدن درختها، جنگل ها و آبشارها به این استان سفر نمی کنند و تا جذابیتهای انسانی در کنار این ظرفیتهای طبیعی وجود نداشته باشد، موفق نخواهیم بود.

آیت الله ملک حسینی بر آسیب شناسی و مطالعه میدانی در خصوص صنعت گردشگری استان تاکید و بیان کرد: باید بررسی شود که چرا برخی مناطق که جاذبه های طبیعی کمتری نسبت به این استان دارند، گردشگر پذیرتر هستند.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به صنایع دستی اشاره کرد و آن را همزاد بشر دانست و گفت: هنرمندان بسیار خوبی در این بخش در استان مشغول فعالیت هستند که نیاز به معرفی بیشتری دارند.

وی افزود: اگر این اتفاق بیفتد می توانیم صنایع دستی خود را در بازارهای داخلی و خارجی عرضه کنیم.

آیت الله ملک حسینی تصریح کرد: برگزاری نمایشگاهها دائمی و نمایشگاههای دوره ای در مرکز استان و شهرستانها موجب درآمد زایی و تشویق هنرمندان این عرصه خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد همچنین با بیان اینکه نباید به میراث فرهنگی استان چوب حراج زد، گفت: قبل از اینکه اماکن و آثار تاریخی مورد تخریب قرار گیرند باید نشانه گذاری و مراقبت شوند زیرا رها شدن آنها موجب هوس سودجویان می شود.

وی بیان داشت: مدعی العموم وظیفه دارد از میراث فرهنگی دفاع کند و باید حساسیت عرصه میراث فرهنگی برای مدعی العموم بیان شود.