• تاریخ: ۱۳۹۲/۰۸/۰۵
  • شناسه خبر: 59965

مراسم اولین سالگرد ارتحال آیت الله العظمی ملک حسینی (ره)در شیراز برگزار شد

جشن عید غدیر و مراسم یکمین سالگرد ارتحال آیت الله العظمی ملک حسینی (ره) نماینده فقید ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در مسجد فاطمه زهرا(س)  شیراز برگزار شد. این مراسم روز پنجشنبه با حضور آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه ...

جشن عید غدیر و مراسم یکمین سالگرد ارتحال آیت الله العظمی ملک حسینی (ره) نماینده فقید ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در مسجد فاطمه زهرا(س)  شیراز برگزار شد.

این مراسم روز پنجشنبه با حضور آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس، آیت الله سید محمدباقر شیرازی، آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، آیت الله دستغیب، آیت الله حقیقت، آیت الله موحدی کرمانی، آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد، استاندار فارس، برخی از نمایندگان مردم فارس و کهگیلویه و بویراحمد در مجلس، طلاب حوزه های علمیه و دوستداران آن عالم ربانی و بیت معزز ایشان برگزار شد.

آیت الله ملک حسینی جلوه ای کامل از اسلام ناب بود

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان در این مراسم گفت: آیت الله العظمی ملک حسینی(ره) پایگاه دینی و جایگاه زیبای مردمی داشت و از محبوبیت سرشار در دل عامه مسلمین برخوردار بود.

آیت الله سلیمانی با اشاره به سوابق مبارزاتی آن فقیه فقید افزود: آن عالم مجاهد بیش از ۱۷ بار به دست دژخیمان پهلوی گرفتار شد و ساواک بارها در تعقیب او بودند.

وی بیان کرد: در اواخر دهه چهل که در شیراز به منبر می رفتم خواستم به محضر ایشان شرفیاب شوم، گفتند” ساواک در تعقیب اوست و ایشان به صورت مخفی به پابوس امام رضا(ع) رفته است.”

آیت الله سلیمانی همچنین در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه امروز عربستان نیم رخ اسلام را گرفته است، گفت: این کشور بخشی از دین را که نفی طاغوت است قبول ندارد.

وی تصریح کرد: دین کامل دینی است که نفی طاغوت و اثبات الله را با هم دارد و طبق آیات قرآن تا کفر به طاغوت شکل نگیرد ایمان به الله نمایان نمی شود.

وی اسلام ایران را اسلام تمام رخ دانست و گفت: در اسلام ایران اول “یکفرو بالطاغوت” است و بعد “و یومن بالله” اما عربستان “یکفرو بالطاغوت” را قبول ندارد و به همین خاطر تبدیل به مزدور طاغوت در سوریه و عراق  و دیگر کشورها شده است.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: آیت الله ملک حسینی جلوه ای کامل از اسلام ناب بود. اسلامی که طاغوت را نفی می کرد و امام را پذیرا بود.

وی در ادامه غدیر را پایه و اساس اسلام دانست و گفت: عید غدیر افضل ترین و برترین عید در نزد خداست.

آیت الله سلیمانی با تاکید بر این نکته که واقعه غدیر، یک واقعه تاریخی صرف نیست، بیان کرد: این واقعه محصور به یک قطعه زمین نیست که جغرافیای آن در زمان و مکان نمی گنجد و به راحتی نمی توان از کنارش به سادگی گذشت.

امام جمعه زاهدان غدیر خم را کوثر زلال ولایت و افق بیکران تاریخ اسلام نامید و اظهار داشت: غدیر خم برای ما مسلمانان و همه شیعیان مایه افتخار، اصل اصیل دین و جوهره واقعی مکتب اسلام است.

آیت الله ملک حسینی شجاعانه در برابر رژیم ستم شاهی ایستاد

همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این مراسم با شرح مختصری از زندگی آیت الله ملک حسینی(ره) گفت: آن فقیه مجاهد نمادی از مبارزه با طاغوت و اجرای عدالت بود و به همین دلیل همواره مورد ظلم و ستم رژیم ستم شاهی قرار می گرفت.

دکتر محمد هادی ایمانیه افزود: تعطیلی مکرر حوزه علمیه ایشان، دستگیریها و بازداشت و بازجویی های مکرر ایشان نشان دهنده این بود که آن فقیه شجاع، عالمی عامل بود.

وی اظهار داشت: بی ریا بودن، مردمی بودن، مواظبت از فقرا و مستمندان و ساده زیست بودن از خصوصیات بارز آن فقیه مبارز بود.

ایمانیه بیان کرد: در چند ماهه آخر حیات رژیم تجمعی به دعوت آیت‌الله ملک حسینی و با حضور گسترده مردم به مناسبت عید غدیر خم در مسجد حبیب شیراز برگزار شد که در حین صحبتهای سخنران مراسم علیه رژیم، عمال رژیم از زمین و هوا به مسجد یورش بردند و تعدادی به شهادت رسیدند و تعدادی زخمی شدند.

وی تصریح کرد: آیت الله ملک حسینی شجاعانه در برابر رژیم ستم شاهی ایستادند و به دفاع از ولایت امیرالمومنین (ع)پرداختند.

ایمانیه بیان داشت: این خانواده افتخار شهادت یکی از فرزندان آیت الله ملک حسینی را هم دارد. فرزندی که پدر به او شعر معروف حیدری را یاد داد، شعری که امام رضا(ع)در خصوص آن فرمود”هرکس آن را حفظ کند من بهشت او را ضمانت می کنم”.

وی با اشاره به تشییع بی نظیر آیت الله ملک حسینی(ره) گفت: مردم قدرشناس استان کهگیلویه وبویراحمد و سایر استانها یکی از تشییع های کم نظیر بعد از تشییع امام(ره) را خلق کردند.

ایمانیه تصریح کرد: مردم وقتی پاکی، بی ریایی، ساده زیستی و علم را در شخصی می بینند به او ارادت بیشتری می ورزند و در آن مراسم تشییع این مسئله را نشان دادند.

وی اظهار داشت: اگر چه رحلت ایشان ثلمه ای برای اسلام بود اما به حضور آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه و نماینده مردم کهگیلویه وبویراحمد در مجلس خبرگان رهبری دل خوش هستیم و همچنین دکتر علی ملک حسینی که افتخار پزشکی ایران هستند.