• تاریخ: ۱۳۹۲/۰۷/۲۹
  • شناسه خبر: 59958

ظرفیتهای یاسوج مغفول مانده است/ تیم شهرداری به وضعیت برق شیراز مبتلا نشود

  نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد معتقد است بسیاری از ظرفیتهای شهر یاسوج برای توسعه و آبادانی مغفول مانده است. آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی عصر پنجشنبه در جمع اعضای شورای شهر و شهردار یاسوج با تقدیر از م ...

 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد معتقد است بسیاری از ظرفیتهای شهر یاسوج برای توسعه و آبادانی مغفول مانده است.

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی عصر پنجشنبه در جمع اعضای شورای شهر و شهردار یاسوج با تقدیر از مسئولین پیشین شورا و شهرداری یاسوج اظهار داشت: نکاتی که بیان می کنم ارتباطی با مسئولین سابق ندارد و مسائلی است که باید در امور شهری مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: برخی از مشکلات شهری در بین تمام شهرهای کشور وجود دارد و اشکالات شهرها و شهرداریها اشکالات واحدی است.

22

یاسوج نیازمند چشم اندازی روشن است

آیت الله ملک حسینی با اشاره به نوپا بودن شهر یاسوج، اظهار داشت: این شهر نیازمند چشم انداز روشنی است تا بتواند جلوی آسیبهای تا به امروز را بگیرد و بستر را برای رشد و شکوفایی آن مهیا کند.

وی تحقق اهداف شورا و شهرداری را مستلزم فرهنگسازی دانست و افزود: جامعه تا نداند که شورا و شهرداری برای آینده شهر چه می خواهند بکنند، اهداف و برنامه ها محقق نمی شود.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه باید همه جامعه با وظایف شهرداری آشنا شوند، تصریح کرد: برخی تنها وظیفه شهرداری را نظافت و آسفالت کوچه و خیابان و یا مامور دریافت عوارض می دانند.

وی افزود: این در حالی است که وسعت و دامنه کار شهرداری بسیار گسترده است و عرصه های فرهنگی و اجتماعی را هم در بر می گیرد.

آیت الله ملک حسینی بر نگاه علمی در مدیریت شهری تاکید کرد و گفت: اگر انسان بخواهد کاری دانش بنیان انجام دهد باید ساز و کارهای فرهنگی این کار علمی را در بیرون مهیا کند. در غیراین صورت احاطه جهالت در اطراف یک کار علمی، مضرترین امر برای کاری است که بر پایه دانش استوار است.

وی گفت: در زمینه ترافیک تا فرهنگسازی نشود، هر چند خیابانها عریض و طویل شوند باز هم مشکل وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد یاسوج را شهر زیبایی، آب و طراوت دانست و اظهار داشت: کار در این شهر به سختی کار در دیگر شهرها نیست.

بسیاری از ظرفیتهای شهر یاسوج مغفول مانده است

آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه بسیاری از ظرفیتهای شهر یاسوج مغفول مانده است، گفت: برای زیبا سازی این شهر نیاز به تملک زمینهای جدید نیست و از ظرفیتهایی که معطوف به حیطه دولت است به زیبایی می توان شهری زیبا را به مردم تحویل داد.

وی در ادامه به بخشی از مشکلات شهر یاسوج از جمله ترافیک، عدم رسیدگی به وضع خیابانها و تجمیع صنوف در برخی مناطق شهر اشاره کرد و خواستار رفع این مشکلات شد.

آیت الله ملک حسینی وحدت رویه را رمز موفقیت یک نهاد عنوان کرد و گفت: تبعیض و بی عدالتی و دوگانگی در رفتار در امور شهری از موانع موفقیت است.

با عدالتی شهر آباد ویران می شود

وی با بیان اینکه در شهر الهی، اعتماد، احترام و محبت امر مهمی است، تصریح کرد: در بی عدالتی شهر آباد ویران می شود .

وی همچنین با اشاره به ساخت و سازهای بی ضابطه در حاشیه شهر اظهار داشت: اگر این وضعیت ادامه یابد بازگشت برای زیباسازی شهر کار پرمشقتی است.

آیت الله ملک حسینی همچنین با اشاره به برخی اخبار روزنامه ها و پیامک ها گفت: توهمی در اذهان ایجاد شده که معتقدم با اطلاع رسانی باید این توهم نفی شود.

وی تصریح کرد: مبادا به مدیریت جدید این گونه نگاه شود که آمده اند تا شرکت سهامی درست نمایند و سهم خواهی کنند.

وی با بیان اینکه مردم به اعضای شورای شهر رای داده اند چون آنها را پاک می دانند و در بین مردم محترم هستند، گفت: شما هم یک شهردار را که احساس کردید پاک است انتخاب کرده اید و نباید طوری عمل شود که رسانه ها دست به دست هم دهند که ذهنیت سهم خواهی ایجاد شود.

تیم شهرداری یاسوج به سرنوشت برق شیراز دچارنشود

نماینده ولی فقیه در استان بیان داشت: باید اعضای شورای شهر با اطلاع رسانی این ذهنیت را پاک کنند.

وی همچنین با بیان اینکه مسئولین گذشته نباید در این مباحث بدنام شوند، بیان کرد: اگر انتقادی هم هست نسبت به تخلفات گذشته وظیفه دارید بازرسی و حقوق مردم استیفا شود.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات مالی شهرداری، بخش خصوصی را دارای پتانسیل بالایی برای توسعه و عمران شهری دانست و افزود: باید توان خطرپذیری مسئولین بالا باشد تا سرمایه گذاران بومی و غیر بومی مورد استفاده قرار گیرند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری همچنین در خصوص تیم فوتبال شهرداری یاسوج گفت: شهرداری باید زمینه را برای همه خدمات تیم فراهم کند.

وی افزود: شورا باید برای آینده موقعیتی را تعریف کند و ردیف بودجه داشته باشد.

وی با اشاره به سرنوشت تیم برق شیراز اظهار داشت: اگر امروز برای فردای تیم شهرداری یاسوج فکری نکنید، احتمال موفقیت آن کاهش پیدا می کند و به سرنوشت برق دچار می شود.